Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Materiał powstał przy współpracy z All Right

AllRight – czas na Julkę!

Nasza przygoda z angielskim dla dzieci online zaczęła się wraz z nadejściem pandemii. Gdy szkoły były zamknięte, a lekcje na żywo nie wchodziły w grę, postanowiliśmy skorzystać z innej formy nauki. Zupełnie nie wiedzieliśmy “z czym się to je” i jak wygląda angielski online, ale taka forma okazała się strzałem w dziesiątkę.

Do komputera usiadły obie, ale spodobało się jedynie Zosi. Była zachwycona tym, jak wygląda ta forma nauki. Liczenie, śpiewanie, zgadywanki – kolorowy świat, w który nie bała się wejść. Opisywałam tu już kiedyś początek naszej przygody z All Right i nie zmieniłam zdania!

Julka była wtedy jeszcze zbyt mała, postanowiliśmy poczekać na moment, gdy sama będzie chciała rozpocząć takie zajęcia. Jakiś czas temu zapytała, czy mogłaby, tak jak Zosia, uczyć się przez Internet. Podobały jej się te interaktywne zajęcia, śmiech siostry dochodzący z pokoju obok i melodie, które nuciły razem. Oto nadeszła wiekopomna chwila, gdy odważyła się na angielski online.

Nieśmiała dziewczynka, która pokonuje bariery

Mimo tego, że Julka jest bardzo energicznym i pełnym radości dzieckiem, którego wszędzie pełno, nowe sytuacje sprawiają, że w kilka sekund staje się milczkiem. Niestety, gdy nieśmiałość przejmuje kontrolę, zaczyna się wycofywać. Trochę bałam się tej pierwszej lekcji, nie wiedziałam, czy w ogóle będzie w stanie coś powiedzieć. Angielskiego uczy się od przedszkola, w szkole idzie jej świetnie, ale początki nowego bywają trudne.

Zarezerwuj swoją bezpłatną lekcję próbną angielskiego w All Right.

Lekcja próbna w AllRight

Lekcja próbna zaczęła się tak sobie – Julka odpowiadała półsłówkami albo kiwała głową. Pani Dorota, która prowadziła zajęcia bardzo szybko znalazła jednak wspólny język z Julą. Zaczęła łączyć polski z angielskim, ale przygotowała też materiał, który ją zainteresował. Przed lekcją napisaliśmy, co najbardziej ją interesuje – Jula kocha konie, od kilku miesięcy raz w tygodniu jeździ do stadniny. Cała lekcja kręciła się więc wokół kucyków z My Little Pony. Myślę, że pomogło jej to się otworzyć i dać ponieść przygodzie.

Było nazywanie kolorów, opowiadanie o tym, co lubi każdy z kucyków i rozmowa o tym, co lubi Julka. Jak to mówią “pierwsze koty za płoty”, po kilku minutach młoda wkręciła się w lekcje i bez oporów odpowiadała na pytania. Podziwiam cierpliwość, entuzjazm i brak presji ze strony Pani Doroty, która prowadziła zajęcia z All Right. Co więcej, Julka postanowiła, że chce uczyć się w ten sposób!

Lekcja próbna jest bezpłatna, więc warto spróbować i przekonać się czy dziecku spodoba się taka forma nauki.

Zarezerwuj swoją bezpłatną lekcję próbną angielskiego w All Right TUTAJ>>

AllRight – dlaczego warto?

Dlaczego uważam, że warto postawić na angielski online z All Right?

Po pierwsze – nauka przez zabawę. Nie ma ocen, dużej ilości materiału, presji ze strony nauczyciela. Dzieciaki bawią się językiem, poznając kolejne słowa, zwroty i tematy.

Po drugie – lekcje odbywają się online, więc nie tracimy czasu na dojazdy, a dziecko uczy się w miejscu, które dobrze zna, w którym czuje się bezpiecznie.

Po trzecie – program dopasowany jest do indywidualnych potrzeb dziecka i tego, na jakim poziomie czuje się dobrze.

Zarezerwuj swoją bezpłatną lekcję próbną angielskiego w All Right.

A ponad to:

  • Drugi raz z rzędu All Right zdobyło pierwsze miejsce w Polsce w kategorii “Dziecięca marka roku”.
  • Cała lekcja trwa 25 minut, dzięki czemu maluch ma maksimum skupienia.
  • Wygodna aplikacja mobilna, która pozwala uczyć się bez względu na miejsce.
  • Nauczyciel jest zawsze w kontakcie z rodzicem – odpowiada na pytania, udziela wskazówek i podsumowuje postępy.
  • Program nauki oparty na metodologii komunikacyjnej Cambridge.

Metody nauczania w AllRight

Bardzo ważne jest to, że maluchy mogą uczyć się z speakerem lub lektorem polskojęzycznym, a rodzice mogą dowiedzieć się więcej o każdym nauczycielu. Julce pomogło to, że lektorka jest Polką i mogła jej wyjaśnić to, czego nie rozumie. Zosia świetnie odnajduje się z native speakerem i nie ma z tym żadnego problemu. Każde dziecko jest inne, a rodzic może wybrać rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb.

Lekcje w All Right to nie tylko nauka z lektorem, ale też dostęp do klubu konwersacyjnego i materiały dodatkowe. Dzięki temu dziecko może ćwiczyć swoje umiejętności nie tylko podczas lekcji z lektorem.

Zajęcia angielskiego online dla dzieci to połączenie dwóch najskuteczniejszych metod nauczania języków:

  • Cambridge (metoda komunikatywna) – spontaniczne mówienie, komunikowanie potrzeb i emocji = min. 50% całej lekcji poświęca się na mówienie (czego moim zdaniem brakuje w klasycznej szkole);
  • metoda reagowania całym ciałem – w czasie lekcji nauczyciel zachęca dziecko do reagowania ciałem, przez co angażuje się wszystkie zmysły (np. przybijanie piątki, uśmiechanie się, zamykanie oczu itp).

Jeśli zastanawiasz się, czy warto spróbować – po prostu zrób to. Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję próbną i sprawdź All Right! 🙂

Zarezerwuj swoją bezpłatną lekcję próbną angielskiego w All Right.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Alkoholizm czy okazjonalne picie? [kilka słów o alkoholizmie i...

Kiedy zaczyna się alkoholizm, a kończy okazjonalne picie? Granica między nimi jest cienka, dlatego niełatwo wychwycić moment, gdy osoba staje się uzależniona od alkoholu. W artykule znajdziesz garść przydatnych informacji, po krótkiej lekturze zapraszam Cię do wysłuchania podcastu o alkoholizmie.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj